proALPHA ERP Modul - Einkauf

proALPHA Zakupy

Zaopatrzenie optymalnie zorganizowane

Począwszy od zakupów strategicznych, przez zarządzanie ofertami, aż po kontrolę rachunków – za pomocą modułu proALPHA Zakupy można optymalizować proces zamówień, aby na czas zapewniać dostawę towarów w korzystnej cenie oraz o dobrej jakości. Zintegrowane portale łączą dostawców bezpośrednio z systemem ERP i ułatwiają współpracę. Ponadto dostępne są zaawansowane narzędzia analityczne, które służą do controllingu zamówień oraz oceny dostawców.

Zakres funkcji i wiele więcej

Szczegółowe informacje na temat proALPHA Zakupy w pliku PDF.

Pobierz broszurę

proALPHA Zakupy – kluczowe zagadnienia

  • Zakupy korzystne cenowo oraz zgodne z compliance dzięki zarządzaniu ofertami
  • Włączanie dostawców do procesów zakupowych
  • Narzędzia do strategicznego planowania zakupów oraz optymalizacji dostaw
  • Workflow przejmuje rutynowe zadania oraz przyśpiesza czas przebiegu
  • Controlling zamówień i monitorowanie dostawców
ERP Modul - Einkauf

Komfortowa i szybka realizacja zamówienia

Z proALPHA każde zamówienie może być wygodnie obsługiwane. Zamówienia można generować z propozycji dyspozycji, zleceń oraz planów artykułów zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Jest to możliwe ponieważ moduł Zakupy jest całkowicie zintegrowany z systemem ERP, a moduł Workflow Management automatyzuje procesy.

Portale dostawców wpływają na poprawę efektywności

Zaopatrzenie oraz realizacja zamówień poprzez stronę www wpływają na wzrost produktywności po obu stronach. W zależności uprawnień dostawcy mogą mieć dostęp do systemu magazynowego, samodzielnie ustalać zasoby i zapotrzebowania oraz dostarczać towar zgodnie z postanowieniami umowy ramowej. Dane można również przekazywać przed EDI (Electronic Data Interchange). W systemie ERP dane te są dalej opracowywane.

proALPHA Gospodarka materiałowa

Od dyspozycji, przez gospodarkę magazynową, aż po zarządzanie partiami – przepływ towarów i kosztów zawsze pod kontrolą.

Czytaj dalej

Moduł proALPHA Zakupy służy do optymalizowania całego procesu zamówień – od wyboru dostawcy po kontrolę rachunków.

Strategiczne planowanie zakupów

System proALPHA jest wyposażony we wszystkie narzędzia do strategicznego zarządzania zakupami, takie jak analiza ABC/XYZ, która służy do optymalnego nadzorowania zapasów magazynowych. W proALPHA pracownicy działu zakupów znajdą wszystko, czego potrzebują do swojej codziennej pracy – od planowania programu produkcji aż po kokpit zakupów zawierający analizy w zakresie pokrycia, terminowości i rotacji magazynu.

Controlling zamówień łącznie z oceną dostawców

Jak wygląda stosunek wartości generowanych w zakupach a ponoszonych kosztów? Którzy dostawcy są niezawodni oraz punktualni? Kto oferuje zniżki? Za pomocą narzędzi Business Intelligence można sporządzać zestawienie danych ze wszystkich działów przedsiębiorstwa. Do wyboru dostępne są zarówno regularne sprawozdania standardowe, jak i możliwości analiz ad hoc.

System proALPHA w Gustav Hensel

System proALPHA sprawdził się wielokrotnie jako kompletne rozwiązanie klasy ERP. Firma Hensel czerpie znaczące korzyści cenowe ze statystyk, które regularnie tworzy w kokpicie zakupów.

Przejdź do raportu użytkownika