proALPHA ERP Modul für Anlagenwirtschaft

proALPHA Środki trwałe

Komfortowe zarządzanie środkami trwałymi oraz bezpieczne inwestowanie

Duży zasób środków trwałych jest typową cechą wielu przedsiębiorstw działających w branży produkcyjnej. Z tego względu księgowość musi cały czas mieć dostęp do najświeższych informacji o stanie majątku trwałego i jego rozwoju. proALPHA poprzez workflow efektywnie wspiera zarządzanie środkami trwałymi, przy jednoczesnym przestrzeganiu wymogów prawnych.

Księgowość środków trwałych jest w pełni zintegrowana z systemem ERP. Dlatego automatycznie dostępne są dane podstawowe, takie jak konta KG, nośniki kosztów, miejsca powstawania kosztów lub projekty. Dzięki temu nie występuje redundancja danych oraz nie ma konieczności zapisywania danych w kilku miejscach.

Funkcjonalności i wiele więcej

Szczegółowe informacje na temat proALPHA Środki trwałe w pliku PDF.

Pobierz broszurę

Gospodarka środkami trwałymi w proALPHA ERP – kluczowe zagadnienia

  • Zarządzanie oraz dysponowanie środkami trwałymi według wymogów prawnych
  • Obliczanie amortyzacji według różnych kryteriów
  • Integracja z modułem Finanse i Controlling zapewnia jednolity potok ilości i wartości
  • Wsparcie przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych
  • Wydajna inwentaryzacja środków trwałych
pA ERP Modul für Anlagenwirtschaft

Efektywne procesy dzięki workflow i zarządzaniu dokumentami

proALPHA Workflow Management obejmuje również zarządzanie środkami trwałymi. Jeżeli zajdzie zdarzenie predefiniowane, informacje podawane są dalej, np. jeżeli maszyna zostanie zakupiona i faktura zostanie zaksięgowana w module Finanse, księgowość środków trwałych zostanie automatycznie o tym poinformowana. W księgowości, dzięki systemowi zarządzania dokumentami, widoczna jest również oryginalna faktura.

Elastyczność podczas amortyzacji

proALPHA wspiera różne metody amortyzacji – od amortyzacji ciągłej do wielopoziomowej i naturalnej. Wybrać można zarówno bazę amortyzacji, jak i jej początek oraz rodzaj. Środki trwałe można amortyzować jednocześnie zgodnie z przepisami handlowymi, prawnopodatkowymi oraz kalkulacyjnie. Odpowiednio obliczone księgowania automatycznie wpływają do finansów i księgowości oraz rachunku kosztów.

proALPHA System zarządzania dokumentami

Przeglądanie oryginalnych faktur: proALPHA umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich elektronicznych dokumentów z każdego obszaru.

Czytaj dalej

Moduł proALPHA Środki trwałe zapewnia stały podgląd zapasów i rozwoju majątku trwałego.

Wydajna inwentaryzacja środków trwałych

proALPHA ułatwia sporządzanie wymaganego prawnie wykazu zapasów, ponieważ jest wyposażona w predefiniowane arkusze spisu z natury, kody kreskowe oraz info-programy, które chronologiczne wyświetlają wyniki inwentaryzacji. Dzięki temu inwentaryzacja przebiega szybko i dokładnie.

Zindeksowane wartości ponownego nabycia

Przyszłe inwestycje można rejestrować w proALPHA jako planowane środki trwałe. Dzięki temu księgowość już wcześniej ma informacje o tym, w jaki sposób zaplanowane inwestycje wpłyną na bilans i amortyzacje. Amortyzacje kalkulacyjne bazują na wartości ponownego nabycia, które opierają się na indeksach typowych dla środka trwałego. Pozwala to na uwzględnienie przyszłego wzrostu już w dzisiejszym planie.