modul-produktkonfigurator-hero

proALPHA Konfigurator produktów

Ekonomiczne produkty dostosowane do potrzeb klientów

proALPHA Konfigurator produktów umożliwia efektywną produkcję różnorodnych produktów. Konfigurator umożliwia produkcję produktu zgodnie z życzeniami klienta i wielkością partii 1.

To jest możliwe, ponieważ konfigurator jest całkowicie zintegrowany z kompletnym rozwiązaniem ERP proALPHA. Wszystkie informacje istotne do stworzenia oferty, np. ceny czy termin dostawy, dostępne są natychmiast. Konfigurator automatycznie przekazuje wszystkie potrzebne informacje techniczne do kolejnego etapu pracy. Konfigurator jest tym samym punktem początkowym całkowicie cyfrowego łańcucha procesu.

Funkcjonalności i wiele więcej

Szczegółowe informacje na temat proALPHA Konfigurator produktów w pliku PDF.

Pobierz broszurę

Konfiguracja produktu w proALPHA ERP – kluczowe zagadnienia

  • Warianty produktów nawet w partiach o wielkości 1
  • Odciążenie działu konstrukcyjnego, gdyż klienci i dział sprzedaży sami mogą definiować indywidulane produkty poprzez zintegrowane reguły logiczne
  • Szkice prezentują gotowy produkt
  • Wiarygodne potwierdzenie ceny i terminu
  • Krótsze czasy przebiegu dzięki zautomatyzowanemu transferowi danych

Konfigurowanie tylko produktów możliwych do wyprodukowania

Już podczas rejestrowania zlecenia w dziale sprzedaży pracownicy mogą łatwo i elastycznie konfigurować produkty. Dzięki testom wiarygodności obsłużone jest ryzyko stworzenia charakterystyki produktu lub komponentu, który będzie niemożliwy do wyprodukowania. W ten sposób nie występują błędy spowodowane konfiguracjami, które są technicznie niewykonalne.

Produkty dostosowane do potrzeb klienta

Każdy klient ma inne wyobrażenie o swoim produkcie, jego kolorze, kształcie, wielkości czy wyposażeniu. Konfigurator przedstawia rysunki artykułów i przejrzyste szkice, dzięki czemu klienci już na samym początku planowania widzą, jak będzie wyglądał gotowy produkt. Klienci zyskują w ten sposób pewność, że podjęli dobrą decyzję.

modul-produktkonfigurator-content
„Każda grupa produktów ma swój własny konfigurator. Konfiguratory są podstawą naszej działalności.”

Hans Wiedemann, dyrektor, MAAS Profile GmbH

Oferty po naciśnięciu jednego przycisku

W systemie proALPHA, kompletnym rozwiązaniu klasy ERP, wszystkie dane techniczne i handlowe zapisane są centralnie. Dane te wykorzystywane są przez konfigurator produktów do ustalenia ceny i możliwego terminu dostawy wybranego wariantu. Po zakończeniu konfiguracji, z informacji generowana jest oferta, łącznie z pismem, kalkulacją i rysunkiem.

Automatyczne tworzenie całkowitych struktur produktów i definiowanie procesów produkcyjnych

proALPHA Konfigurator produktów na podstawie zebranych informacji automatycznie generuje dane produktu, co wpływa na oszczędność czasu i kosztów. Do danych produktu zaliczają się struktury produktów, plany prac oraz rysunki. Mogą one od razu zostać wykorzystane w procesie produkcji. Konfigurator produktów jest tym samym podstawą do planowania produkcji.

System proALPHA w MAAS Profile

System proALPHA sprawdził się wielokrotnie jako kompletne rozwiązanie klasy ERP. System proALPHA umożliwił w Maas Profile produkcję wielu wariantów produktów.

Przejdź do raportu użytkownika