proALPHA ERP für Materialwirtschaft

proALPHA Gospodarka materiałowa

Optymalnie zaopatrzenie materiałowe dzięki prawidłowemu planowaniu

Ustalanie zapotrzebowania i dysponowanie nim, planowanie ilości zamówienia, kontrolowanie przyjęć zewnętrznych, magazynowanie i transportowanie towarów – płynna gospodarka materiałowa jest podstawą dobrze funkcjonującej logistyki w przedsiębiorstwie.  Za pomocą tego modułu pozyskiwane są potrzebne materiały, a przepływ materiałów i wartości odwzorowywany jest z uwzględnieniem wszystkich obszarów przedsiębiorstwa. Moduł proALPHA Gospodarka materiałowa gwarantuje również optymalne zarządzanie magazynami, dokładne protokołowanie operacji towarowych i zapasów oraz łatwe śledzenie numerów seryjnych oraz partii.

Zakres funkcji i wiele więcej

Szczegółowe informacje na temat proALPHA Gospodarka materiałowa w pliku PDF.

Pobierz broszurę

Gospodarka materiałowa w proALPHA – kluczowe zagadnienia

  • Wydajna dyspozycja
  • Uwzględnienie każdego typu magazynu
  • Partie, numery seryjne i teczki produktów identyfikują każdy artykuł
  • Przyszłościowe planowanie programu
  • Indywidualne analizy i pełna przejrzystość kosztów
proALPHA Materialwirtschaft

Synchronizacja przepływu materiałów i wartości

Zapasy, zmiany zapasów oraz wykorzystanie materiałów przedstawiane są natychmiast zarówno w finansach i księgowości, jak i w rachunku kosztów. Zapewnia to pełną przejrzystość kosztów, ponieważ w systemie stale prezentowany jest aktualny i synchroniczny przepływ ilości, i wartości przez wszystkie obszary działalności.

Zarządzanie magazynem za pomocą numerów seryjnych oraz partii

Obok konwencjonalnego zarządzania wieloma magazynami system proALPHA Gospodarka materiałowa uwzględnia również wykorzystanie magazynów chaotycznych. W proALPHA odzwierciedlane mogą być także magazyny specjalne takie jak magazyny przyjęcia zewnętrznego lub magazyny depozytowe. Każdy ruch towarów, od miejsca przechowywania aż do miejsca magazynowego, jest udokumentowany za pomocą numeru seryjnego oraz numeru partii. Dzięki zarządzaniu partiami oraz numerami seryjnymi można prześledzić, jakie komponenty oraz podzespoły zostały wmontowane do produktu.

System proALPHA w Harro Höflinger

System proALPHA sprawdził się wielokrotnie jako kompletne rozwiązanie klasy ERP. Dzięki proALPHA w Harro Höflinger, firmie zajmującej się produkcją maszyn specjalistycznych, możliwe jest dokładne dysponowanie materiałami.

Przejdź do raportu użytkownika

„proALPHA usprawnia nasze procesy zarządzania magazynem i jest w stanie bezproblemowo obsłużyć nawet małe ilość zamówienia.”

Emanuel Fischer, kierownik ds. systemów komputerowych, Bauwaren Mahler

Wygodne i mobilne kompletowanie

Jasne propozycje kompletacji oszczędzają czas i drogę. Pracownik może łatwo znaleźć miejsca magazynowania i partie, nawet gdy towary znajdują się w różnych magazynach. Do tego wykorzystywane mogą być urządzenia mobilne.

Łatwa inwentaryzacja

proALPHA ułatwia sporządzanie ustawowej inwentaryzacji. Należy tylko wybrać między stałą inwentaryzacją a inwentaryzacją na dany dzień. Procesy magazynowe i księgowania mogą przebiegać jednocześnie, dzięki czemu przedsiębiorstwo może działać bez zakłóceń.

Prawidłowa analiza

proALPHA dostarcza wszystkie analizy potrzebne do gospodarowania materiałami – od powtarzających się raportów standardowych, przez interaktywny Business Cockpit, aż po dowolne analizy ad hoc. Umiejętności programistyczne nie są przy tym potrzebne.

System proALPHA w Bauwaren Mahler

System proALPHA sprawdził się wielokrotnie jako kompletne rozwiązanie klasy ERP. Grupa hagebau dzięki proALPHA zoptymalizowała transmisję danych, procesy magazynowe i nie tylko, zaopatrzenie oraz zarządzania zapasami.

Przejdź do raportu użytkownika