ERP-News

Informacje fachoweKierownictwoIT i organizacja - 20.08.18

Dane w systemie ERP - jak uniknąć chaosu?

Model danych proALPHA ERP

Podstawą systemu ERP są dane. Klasyczna baza danych ERP nie tylko przechowuje wszystkie dane firmy, ale także zawiera rzeczywisty model danych ERP z tabelami, domenami, elementami i typami danych. Tylko wtedy użytkownik ma dostęp do funkcjonalności, operacji obliczeniowych i aplikacji nowoczesnego systemu ERP.

Wymagania bazy danych dla zarządzania danymi podstawowymi

Model danych ERP nie jest trywialny. Przykładowo w danych podstawowych klienta w systemie CRM informacje, takie jak adres e-mail, numery telefonu i faksu mogą być po prostu zgrupowane w jednej jednostce bazy danych. Jeśli jednak w przyszłości pojawią się zmiany i zostanie dodany drugi numer faksu lub klient stanie się częścią koncernu z różnymi osobami kontaktowymi, wówczas w dotychczasowej bazie danych pojawią się problemy. Dlatego ważne jest, aby przechowywać dane ERP w uogólnionym modelu danych, tak aby w przyszłości można było uwzględniać również nowe informacje kontaktowe. Jednocześnie dane powinny mieć nie tylko charakter informacyjny, ale przede wszystkim funkcjonalny, dopiero wówczas procesy biznesowe staną się bardziej przejrzyste, a decyzje podejmowane na ich postawie będą trafniejsze.

Dane proALPHA ERP – model danych w pamięci

Informacje i dane gromadzone są w każdym obszarze działalności – w produkcji, sprzedaży, kadrach, czy finansach i księgowości przy czym dane te wywodzą się z różnych źródeł. proALPHA osiąga tutaj głęboką integrację, ponieważ wszystkie moduły są oparte na jednolitym modelu danych oraz są systematycznie analizowane. Mimo że generowane są duże ilości danych, model danych w pamięci w proALPHA działa niezawodnie. W każdym przypadku zapewniony jest synchroniczny i ciągły przepływ ilościowy i wartościowy we wszystkich obszarach. Ponadto pliki tekstowe, Excel lub XML są analizowane w kilka sekund i na wielu płaszczyznach, ponieważ model danych w pamięci proALPHA wysyła istotne informacje do pamięci głównej, czego rezultatem jest szybka, wielowymiarowa analiza.

Poleć stronę:

Kontakt prasowy

Dział marketingu

+48 68 50 66 524 marketing@proalpha.pl