trends-i40-hero

Przemysł 4.0

Transformacja cyfrowa dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Przemysł 4.0 zawitał w halach produkcyjnych. Przeprowadzone badania potwierdzają, że przedsiębiorstwa małej i średniej wielkości radzą sobie dobrze. Odzwierciedleniem tych sukcesów są projekty przeprowadzone przez proALPHA i związane z Przemysłem 4.0. Projekty zakończone sukcesem udowadniają, że usieciowienie fabryki to nie tylko temat dla produkcji. Logistyka, montaż, rozwój, konserwacja oraz serwis również odnoszą korzyści z połączenia systemów i automatyzacji procesów. Dzięki temu małym nakładem pracy można wiele osiągnąć.

Ustal termin

Chcesz się dowiedzieć, jak proALPHA może Ci pomóc w zakresie strategii Przemysłu 4.0? Aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, ustal termin:

+48 68 50 66 500

Przemysł 4.0 z proALPHA ERP – kluczowe zagadnienia

  • Szybkie korzyści w produkcji, logistyce, rozwoju oraz konserwacji
  • Współpraca w ramach rozwoju i ewaluacji praktycznych rozwiązań Przemysłu 4.0
  • Doświadczenia zebrane podczas badań naukowych w ramach Przemysłu 4.0 są wykorzystywane w projektach klientów
  • Uwzględnianie specyficznych wymagań związanych z Przemysłem 4.0 w doradztwie klienta oraz w warsztatach
  • Wymagania związane z Przemysłem 4.0 uwzględnianie są podczas tworzenia oprogramowania ERP proALPHA
trends-i40-content

Wielkości partii 1

Wielkości partii zmniejszają się, ponieważ klienci domagają się coraz większego zróżnicowania dostępnych produktów. Aby produkcja małych partii oraz pojedynczych zamówień była ekonomiczna, dział projektów oraz produkcji muszą ze sobą ściśle współpracować. Tutaj dużą rolę odgrywa proALPHA Konfigurator produktów, który jest ściśle połączony z systemem ERP.

Elastyczne planowanie produkcji

Realistyczny plan globalny to nie tylko uwzględnianie zasobów, od maszyny do pracownika, lecz również elastyczność i zdolność do dopasowywania się do nowych sytuacji. W przypadku usieciowionej produkcji modyfikacje mogą być wprowadzane w czasie rzeczywistym. Współczesne systemy sensorowe są tego podstawą, dostarczając dane nawet z dokładnością kilku sekund. proALPHA ERP tłumaczy te dane na informacje istotne z punktu widzenia prowadzenia przedsiębiorstwa. Dzięki temu w planowaniu produkcji można stale optymalizować terminy dostaw i czas przebiegu.  

Serwis zapobiegawczy

Tradycyjne typy konserwacji zastępowane są coraz częściej przez działania zapobiegawcze. Sprzęt jest doprowadzany do właściwego stanu, tylko gdy zachodzi taka potrzeba. Konserwacja prewentywna ma wiele korzyści ekonomicznych. Przykładowo, można uniknąć przestojów w produkcji oraz niepotrzebnych konserwacji rutynowych. Jest to możliwe dzięki algorytmom, które analizują dane pochodzące z usieciowionych sensorów. Następnie system proALPHA automatycznie tworzy zlecenia konserwacji i koordynuje terminy oraz rozliczenia.

proALPHA ERP ─ liczby przemawiają za nami

Za doskonałym rozwiązaniem ERP kryje się silne przedsiębiorstwo: Grupa proALPHA cieszy się sukcesem w Niemczech i na całym świecie dzięki swojej innowacyjności, zadowoleniu użytkowników i bliskości do klienta.

proALPHA ─ fakty i liczby

proALPHA wspólnie ze swoimi partnerami projektuje i ewaluuje praktycznie rozwiązania Przemysłu 4.0, które przynoszą wymierne korzyści.

Warto próbować

Pierwsze projekty zakończone sukcesem pokazują, że już małym nakładem pracy można wiele osiągnąć. Istnieje już szereg praktycznych scenariuszy działających z proALPHA ERP. Przedsiębiorstwa średniej wielkości zacieśniają współpracę ze swoimi klientami, istniejące projekty są optymalizowane lub powstają całkiem nowe produkty. Już jedno wdrożenie rozwiązania Przemysłu 4.0 wystarczy, aby przekonać się, jak wiele możliwości niesie za sobą czwarta rewolucja przemysłowa.

Przyśpieszać innowacje z partnerami

ERP jest kluczem do transformacji cyfrowej i Przemysłu 4.0 Z tego względu proALPHA współpracuje z innowacyjnymi instytucjami badawczymi, przedstawicielami przemysłu produkcyjnego oraz specjalistami w dziedzinie inżynierii oprogramowania nad rozwiązaniami, które sprawdzą się w przemyśle. Doświadczenia zdobyte podczas tej współpracy wykorzystywane są w projektach klientów, oprogramowaniu i doradztwie.

Przemysł 4.0: razem osiągnąć więcej

Cele i aktualne projekty dotyczące współpracy w dziedzinie badań naukowych w ramach Przemysłu 4.0 w Niemczech.

Przejdź do artykułu