proAlpha Soziale Verantwortung

proALPHA troszczy się

Dzielenie się sukcesem jako oznaka odpowiedzialności społecznej

Sukces zobowiązuje do dzielenia się z innymi i brania na siebie odpowiedzialności społecznej, ponieważ nie wszystkim poszczęściło się w życiu. proALPHA stara się pomóc takim osobom i polepszyć ich sytuację.

Społeczne zaangażowanie proALPHA skupia się na wspieraniu lokalnych placówek w Kaiserslautern i Ahrensburgu a także projektu na rzecz rozwoju w Kenii. Wszystkie te projekty i inicjatywy mają na celu wsparcie dzieci i seniorów.

Masz pytania?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami:

+48 68 50 66 500 info@proalpha.pl

Hospicjum dla dzieci Sternenbrücke, Ahrensburg

Hospicjum dla dzieci Sternenbrücke to placówka, która sprawuje opiekę nad dziećmi i młodymi ludźmi dotkniętymi przewlekłymi, i nieuleczalnymi schorzeniami. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą przeżyć swoje ostatnie dni w rodzinnej atmosferze.

Logo: Sternbrücke

Stowarzyszenie pomocy chorym na raka „Mama/Papa hat Krebs” („Mama/tata ma raka”)

Krebsgesellschaft Rheinland-Pfalz e.V. (Stowarzyszenie chorych na rakach w Palatynacie) powołało do życia w kwietniu 2009 roku inicjatywę „Mama/Papa hat Krebs” mającą na celu wsparcie dzieci i nastolatków, których życia wymsknęło się spod kontroli, ponieważ u ich rodziców zdiagnozowano raka.

Jednym z głównych zadań tego stowarzyszenia jest zbierania środków finansowych w ramach tego projektu. Dzięki temu rodziny otrzymują finansowe wsparcie, którego potrzebują w tej niezwykle trudnej sytuacji.

Logo: Krebsgesellschaft
Dzięki aktywnemu wsparciu lokalnych i międzynarodowych projektów charytatywnych proALPHA pomaga ludziom w potrzebie – niezależnie od ich wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

„alt-arm-allein“, Kaiserslautern („starzy-biedni-samotni”)

„alt-arm-allein e.V.” to ogranizacja wspierająca starszych ludzi borykających się z problemami finansowymi w Kaiserslautern i okolicy. Około 100 ochotników opiekuje się samotnymi powyżej 60. roku życia, którzy muszą utrzymać się z minimum socjalnego. Pracownicy placówki oferują im nie tylko pomoc materialną, lecz także wsparcie emocjonalne. „alt-arm-allein“ utrzymuje się z dobrowolnych datków.

Logo: Alt-Arm-Allein

Św. Christophorus, Kaiserslautern

Ośrodek Caritas Św. Christophorusa oferuje pomoc osobom, którym grozi utrata dachu nad głową lub które już dawno go straciły. To placówka, która zapewnia schronienie oraz służy radą i wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych.

Każdego roku w okresie przedświątecznym pracownicy proALPHA wspierają tę placówkę, kupując bombki. Z uzbieranych w ten sposób datków finansowana jest wieczerza wigilijna, śpiwory oraz ciepła odzież dla mieszkańców ośrodka.

Logo: Caritas

Dystrykt Rotary 1860 w Rarieda/Kenia

Projekt pomocy Rotary Dystrykt 1860 powołany do życia w Rarieda (Kenia), jako jeden z pierwszych projektów typu „future vision”, to najlepszy przykład nowoczesnej współpracy na rzecz rozwoju i efektywności projektów w ramach globalnego grantu.

Dystrykt Rarieda położony we wschodniej Kenii, nad jeziorem Wiktorii to jeden z najuboższych regionów w kraju. Ludzie zamieszkujący ten dystrykt są zdani na pomoc z zewnątrz. 70 procent tutejszej ludności musi przeżyć cały miesiąc mając mniej niż jednego dolara i żyje tym samym znacznie poniżej progu ubóstwa. Liczba zachorowań na malarię i AIDS jest tu najwyższa w całym kraju. Prawie jedna czwarta mieszkańców dystryktu Rarieda jest zakażona wirusem HIV. 35 procent dzieci i młodzieży to sieroty.

 

Projekt pomocy wziął pod swoje skrzydła gminę Central Uyoma, która obejmuje 36 wsi, 3500 domostw i 12 000 osób. Działania projektu skupiają się przede wszystkim na zahamowaniu zachorowań i na udzielaniu pomocy medycznej. Ponadto, rodziny w szczególnie trudnej sytuacji finansowej otrzymują wsparcie, które ma im umożliwić samodzielne utrzymanie. Do zadań projektu należy także praca edukacyjna w szkołach. Już po jednym roku projekt odniósł niesamowity sukces.

Ten niesamowity projekt, powołany do życia w sierpniu 2011 roku, jako projekt Rotary Club Neunkirchen/Saar stał się z czasem projektem obejmującym cały dystrykt.

Rotary 1860

Dom Astrid Lindgren w Bonn

Kiedy zagrożone jest życie niemowląt, dzieci lub młodzieży, należy działać jak najszybciej. Dom Astrid Lindgren to miejsce, w którym zawsze znajdą się pomocne dłonie. Jeśli urząd zdecyduje, że dziecko z powodu trudnej sytuacji w domu musi opuścić swoją rodziną, Dom Astrid Lindgren natychmiast zapewni mu pomoc i dach nad głową. Placówka ta zapewnia schronienie dzieciom w wieku od trzech do ośmiu lat. Dom Astrid Lindgren jest dostosowany w szczególności do potrzeb małych dzieci m.in. dzięki dużemu ogrodowi oraz przestrzeni do zabawy.

Jugendhilfe Godesheim